KONST / Litografier / Färglitografi 14764130
nr 1476 4130
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
"Eva". Signerad. Färglitografi, bildmått: 65x52 cm, yttermått inklusive ram: 84x68 cm
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
måndag 20 juni 2022
kl 20:09:24
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
Karneval (Stig Lindberg)